Norges kuleste lesekampanje for alle 1.-7.klassinger varer fra 1. juni og ut august. Bli med da vel!
Seniornett Larvik tilbyr gratis datahjelp hver onsdag
Vi utvider vårt faste aktivitetstilbud på biblioteket med en lesestund for de minste.
Velkommen til en hyggelig møteplass på Biblioteket!
Sommeren er her, men vi holder koken oppe for det. Åpningstidene endres litt i perioden 23. juni til og med 16. august.
Bli med og stem frem dine favoritter blant de nominerte bøkene til bibliotekets litteraturpris!
Susanne anbefaler den femte og helt nye boka i Hunger Games universet.
Visste du at i 2025 er det 80 år siden den første fortellingen om Pippi Langstrømpe kom ut? Den supersterke, litt rare og veldig snille jenta har blitt kjent over hele verden, og bøkene om Pippi har blitt oversatt til 80 språk!
Gå vår litterære stolpejaktrute. Få boktips til sommerles og løs morsomme gåter underveis.
Susannne anbefaler de tre bøkene i serien Sankingens tid, bøker som absolutt ikke bare er for unge mennesker, snarere tvert imot.
Kjetil anbefaler denne romanen som handler om Jarle som lengter etter å klare å gjøre ting annerledes og gjør alt han kan for å svelge unna situasjoner som fyrer han opp
Poesiparkens venner inviterer til spennende poesijakt i Larvik fra 1. april 2025!
For noen år siden var det en dag i året man måtte være ekstra kritisk når man leste aviser eller fulgte med på nyhetssendinger.
Tone og Matteo har fått ny lærer.... ikke en vanlig lærer av kjøtt og blod, men en ekte maskinlærer som kalles AI
På vårt bibliotek i Nansetgata 12 i Larvik har vi vår egen kafé: Bokbiten
Med FLIPP kan du lese ukeblader, tegneserier og magasiner på norsk, svensk og dansk.
Vi anbefaler godbiter fra vår samling